15

Przekażcie swój 1,5% na jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej

Przekażcie swój 1,5% na jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej na swoim terenie, która dba o bezpieczeństwo i od pokoleń pełni bezinteresowną służbę w ochronie życia, zdrowia i mienia ludzkiego. Podniesie to ich gotowość do działań ratowniczo-gaśniczych, szkoleniowych, wychowawczych, kulturalno-oświatowych, itp. Zachęcajcie rodziny, przyjaciół, znajomych, firmy do przekazania 1,5% podatku na rzecz ochotniczego pożarnictwa. 1,5% to tak niewiele a jednak może uratować komuś życie.

Ważne jest to, że przekazując 1,5% z własnego PITu, podatnik nie traci ani złotówki – rozdysponowuje on jedynie kwotę, którą i tak musiałby przekazać na rzecz skarbu państwa.

Aby przekazać 1,5%, wypełniając zeznanie PIT, należy wpisać nr KRS 0000116212, a w celu szczegółowym nazwę jednostki OSP wraz z adresem i kodem pocztowym. Wpisanie dokładnych danych pozwoli uniknąć błędów i późniejszych wyjaśnień. Można również wpisać nazwę Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej lub nawet Zarządu Powiatowego.

 

Ulotka 1,5%

Wzór wypełniania PIT-37 z 1,5% podatku dla OPP