Puławskie obchody 35. lecia powstania "Solidarności". Wójt Gminy Puławy wśród wyróżnionych

W środę, 30 września br. w uroczystej scenerii Sali Kolumnowej Pałacu Czartoryskich w Puławach odbyły się obchody 35. lecia powstania NSZZ „Solidarność”. Organizatorem jubileuszu była Komisja Międzyzakładowa Związku, działająca przy Zakładach Azotowych PUŁAWY S.A.

Uroczystość zgromadziła szerokie grono znamienitych gości, reprezentujących środowiska związkowe, zakładowe, samorządowe i społeczne. Była też okazją do podziękowania i wyróżnienia osób szczególnie zasłużonych na niwie budowania i propagowania ideałów „Solidarności” – organizacji, która przez trzydzieści pięć lat swojego istnienia stała się symbolem dążenia do wolności, niepodległości i równości społecznej.

Miło nam poinformować, że wśród uhonorowanych Medalem „Zasłużony dla NSZZ Solidarność” znalazł się wójt naszej gminy Pan Krzysztof Brzeziński. Wyróżnienie wręczył Przewodniczący KM NSZZ „Solidarność” przy ZA Puławy S.A. Pan Andrzej Jacyna, podkreślając wzorową współpracę, okazywane wsparcie oraz postawę zgodną z wartościami „Solidarności”.

Kolejnym miłym akcentem, który wyróżnił naszą gminę podczas uroczystości jubileuszowych był występ muzyczny w wykonaniu grupy Aplauz z Gołębia, której towarzyszyli opiekunowie Pani Dorota Jabłońska i Pan Dariusz Kosmowski, który akompaniował zespołowi.

{gallery}1200{/gallery}