Pulawy oswiecone

Puławy oświecone – wykład w GBP w Górze Puławskiej

Gminna Biblioteka Publicznna w Puławach zs. w Górze Puławskiej serdecznie zaprasza na wykład dotyczący historii literatury w okresie oświecenia na terenach Puław i okolic. Prelekcję zatytułowaną „Puławy oświecone w oczach pamiętnikarzy epoki” wygłosi dr. hab. Jacek Głażewski z Uniwersytetu Warszawskiego. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Wykład odbędzie się 28 września, w czwartek o godz. 16.00 do budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Puławach zs. w Górze Puławskiej.

Jacek Głażewski – Ur. 1974, historyk literatury, dr hab. nauk humanistycznych, pracownik naukowy Instytutu Literatury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się badaniem relacji pomiędzy literaturą a myślą polityczną. Stale współpracuje z Fundacją Centrum im. prof. Bronisława Geremka. (Notka za: www.wiez.pl)

Wykład dotyczący historii literatury na naszych terenach jest elementem naszego projektu pn. UBIERZ W SŁOWA GMINĘ PUŁAWY, który został dofinansowany ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowe Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.