dcaeef4c16b8a8dd2169c4e6191f97b9 M

Rozbiegana Góra Puławska – VII Biegi Papieskie już za nami…

W sobotnie przedpołudnie, 21 października 2017 r. w Górze Puławskiej już po raz siódmy odbyły się Biegi Papieskie. Impreza, będąca jednym z elementów tegorocznych Dni Kultury Chrześcijańskiej, została zorganizowana przez Uczniowski Klub Sportowy „START”.

Na starcie biegów stawiło się kilkudziesięcioro uczestników, począwszy od najmłodszych – przedszkolaków po dorosłych mieszkańców. Dystanse były zróżnicowane i dostosowane do możliwości startujących grup wiekowych, tak aby udział w zawodach był przede wszystkim dobrą zabawą. Na mecie biegów każdy z uczestników otrzymywał medal i dyplom. Zwycięzcy poszczególnych kategorii zostali uroczyście udekorowani na zakończenie imprezy.

Biegi Papieskie były zadaniem publicznym o charakterze pożytku publicznego, które zostało dofinansowane ze środków Gminy Puławy.