179686087 146454774155339 6481720507624644684 n

Rozpoczyna się termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Zarzeczu, Publicznego Przedszkola w Gołębiu oraz Urzędu Gminy Puławy

W czwartek 29 kwietnia budynek Urzędu Gminy Puławy został przekazany firmie, która wygrała przetarg na jego termomodernizację. Lada dzień prace rozpoczną się także w budynku Szkoły Podstawowej w Zarzeczu i Publicznego Przedszkola w Gołębiu. W związku z bardzo dużym zakresem robót, wszystkich rodziców uczęszczających do szkoły, przedszkola oraz interesantów Urzędu Gminy prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

Zakres robót, które zostaną zrealizowane przy termomodernizacji Szkoły Podstawowej w Zarzeczu jest bardzo szeroki. Prace mają objąć docieplenie ścian fundamentowych, docieplenie stropodachu, wymianę pokrycia dachowego, wymianę stolarki zewnętrznej drzwiowej, wymianę instalacji c.o. wraz z wymianą grzejników. Wymienione zostaną także stare oprawy oświetleniowe na nowe typu LED. Oprócz tego zostaną zamontowane nowe orynnowania i rury spustowe. Remontu doczekają się również kosze doświetlające, schody i podesty. Koszt robót wyniesie 932 309,16 zł. W ubiegłym tygodniu odbyło się formalne przekazanie budynku szkoły firmie „ARBUD” Sp. z o.o. Sp. k. z Radomia, która wykona prace.
W przypadku termomodernizacji budynku Publicznego Przedszkola w Gołębiu zakres prac również jest bardzo szeroki. Docieplone będą ściany piwnic, ściany zewnętrzne i stropodach wraz z wykonaniem nowego pokrycia. Na nową zostanie wymieniona stolarka okienna i drzwiowa. Wymienione zostanie orynnowanie i podokienniki. Remontu doczekają się także schody zewnętrzne. Zmodernizowana zostanie instalacja c.o. wraz z wymianą grzejników. Wymienione zostaną oprawy oświetleniowe na energooszczędne typu LED. Roboty także wykona firma „ARBUD” Sp. z o.o. Sp. k. z Radomia za łączną kwotę 789 843,84 zł. Prace rozpoczną się już w przyszłym tygodniu.
Ostatnim budynkiem użyteczności publicznej, który w tym roku przewidziany jest do termomodernizacji jest siedziba Urzędu Gminy Puławy. Prace wykona przedsiębiorstwo z Żyrzyna „Usługi Remontowo-Budowlane” Dariusz Siudaj, które wygrało przetarg. W najbliższym czasie zostanie wykonane docieplenie ścian piwnic i ścian zewnętrznych, docieplenie stropu nad ostatnią kondygnacją. Wyremontowane zostanie pokrycie dachowe wraz z wymianą obróbek blacharskich, parapetów i orynnowania. Wokół budynku zostanie wykonana nowa opaska i wyremontowane schody zewnętrzne. Zmodernizowana zostanie instalacja centralnego ogrzewania wraz z wymianą grzejników i remontem kominów. Wszystkie oprawy oświetleniowe zostaną wymienione na energooszczędne typu LED. Na dachu budynku powstaną także panele fotowoltaiczne o mocy 8,32 kW. Założona zostanie również nowa instalacja odgromowa. Wszystkie prace będą kosztować 659 276,30 zł.

Bardzo szeroki zakres prac w poszczególnych budynkach na pewno będzie wiązał się z dużymi utrudnieniami dla wszystkich korzystających. Dlatego prosimy Państwa np. o wcześniejsze telefoniczne umawianie wizyt w Urzędzie Gminy. Dzięki temu skróci się czas Państwa obsługi i ewentualnego oczekiwania w kolejce. Wykaz numerów telefonów znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: www.gminapulawy.pl Liczymy na Państwa wyrozumiałość.

Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Zarzeczu, budynku Przedszkola w Gołębiu oraz budynku Urzędu Gminy Puławy jest już kolejną inwestycją realizowaną w ramach zadania pt. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Puławy”. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020. W ubiegłym roku została wykonana termomodernizacja budynku Publicznego Przedszkola w Górze Puławskiej i Szkoły Podstawowej w Bronowicach.