77b366dd254a43618bcbedaf86ab4031 M

Spotkanie wigilijne mieszkańców Gminy Puławy

14 grudnia 2018 r. Klikawa stała się miejscem wspólnego oczekiwania mieszkańców Gminy na narodziny Jezusa – Syna Bożego. Wspólnej modlitwie przewodniczył ks. Marek Kucharski – proboszcz Parafii pw. Św. Wojciecha w Górze Puławskiej. Była to okazja, aby zatrzymać się w czasie: tu i teraz usłyszeć słowa Ewangelii. Betlejemska grota oznacza umiłowanie szarości codziennego życia, życia prawdziwego, które jest wolne od sztuczności: sztucznych potrzeb, pozornych radości, fałszywych postaw i intencji. Nasze piątkowe spotkanie dało nam wszystkim możliwość, abyśmy byli razem, bez względu na pełnione funkcje, posiadane bogactwa, zasługi itp.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za to, że przybyli na nasze zaproszenie. Dziękuję także za to, że wielu z nich daje świadectwo ewangelicznego umiłowania szarości swojego życia związanej ze starością, biedą, czy chorobami. Dziękuję także rodzeństwu Natalce Lipskiej (śpiew) i Bartkowi Lipskiemu (akordeon) za poprowadzenie wspólnego kolędowania. Zaprezentowali oni tradycyjne polskie kolędy z dużym kunsztem i wdziękiem artystycznym, ich otwartość zachęciła uczestników do wspólnego śpiewu, a nawet do występów solowych przy akompaniamencie Bartka.

Z najlepszymi życzeniami

Krzysztof Brzeziński
Wójt Gminy Puławy