apel policji 1

Starosta Puławski i Komenda Powiatowa Policji w Puławach APELUJĄ

W ostatnim czasie daje się zaobserwować wzmożoną aktywność oszustów, którzy by zapewnić sobie szybki i łatwy zarobek, udają policjantów, prokuratorów, pracowników zakładu energetycznego czy gazowni. By ich ofiarami padali coraz to młodsi ludzie, podają się za pośredników finansowych i namawiają do pomocy w obrocie kryptowalutą.

Aby zapobiec podobnym sytuacjom na terenie powiatu puławskiego, apelujemy do Państwa:
• O OSTROŻNOŚĆ I ROZSĄDEK W KONTAKTACH Z OSOBAMI OBCYMI, KTÓRE MOGĄ PODAWAĆ SIĘ ZA KREWNYCH, POLICJANTÓW LUB PRZEDSTAWICIELI RÓŻNYCH INSTYTUCJI,
• ABY NIGDY NIE PRZEKAZYWAĆ ŻADNYCH PIENIĘDZY LUB DANYCH OSOBOM, KTÓRYCH NIE ZNAMY, DOPÓKI ICH NIE SPRAWDZIMY I NIE POTWIERDZIMY, ŻE FAKTYCZNIE SĄ TO OSOBY Z NASZEGO OTOCZENIA, KTÓRE POTRZEBUJĄ POMOCY.

W przypadku zetknięcia się z próbami dokonania tego typu oszustw zawsze należy zgłosić to Policji, telefonując na numer 112.

Apel ten przekażmy swoim bliskim, rodzicom, krewnym i sąsiadom. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo – nie dajmy się oszukać!