Plakat sterylizacja

„Sterylizacja/kastracja wraz z elektronicznym znakowaniem psów i kotów należących do mieszkańców gminy Puławy w 2024 roku”

Od 11 kwietnia 2024 r. rusza nabór wniosków do programu, w ramach którego mieszkańcy gminy mogą wysterylizować lub wykastrować swojego kota czy psa. W ramach projektu zwierzęta będą również znakowane elektronicznie.

W celu wzięcia udziału w programie należy:

• złożyć w Urzędzie Gminy Puławy, ul. Dęblińska 4, 24-100 Puławy dwa egzemplarze wniosku stanowiącego załącznik do regulaminu,
  • posiadać aktualne szczepienie zwierzęcia przeciwko wściekliźnie,
  • posiadać książeczkę zdrowia psa/kota, rodowód lub inny dokument potwierdzający prawa do zwierzęcia.

Prawo do uczestnictwa w programie mają właściciele zwierząt, którzy są zameldowani na terenie gminy Puławy oraz wyrazili zgodę na elektroniczne znakowanie (czipowanie) zwierzęcia,
w przypadku zwierząt dotychczas nieoznakowanych.

W ramach projektu właściciel może ubiegać się o sterylizację/kastrację maksymalnie jednego zwierzęcia.

Gmina Puławy pokrywa koszty:

• usługi weterynaryjnej w zakresie elektronicznego znakowania psa lub kota z terenu gminy Puławy, w tym przeprowadzenia zabiegu elektronicznego znakowania zwierzęcia oraz bieżące wprowadzenie danych o zaczipowanych psach i kotach do międzynarodowej bazy Safe Animal;
  • wizyty kwalifikującej, w tym badania klinicznego przez zabiegiem, w siedzibie gabinetu dla zwierząt;
  • premedykacji oraz procedury znieczulenia ogólnego;
  • wykonania standardowego zabiegu sterylizacji lub kastracji w narkozie;
  • zapewnienia zwierzęciu opieki pooperacyjnej do czasu jego wybudzenia z narkozy,
    w tym podania środka przeciwbólowego lub antybiotyku;
  • wizyty kontrolnej w siedzibie zakładu leczniczego dla zwierząt, w którym przeprowadzono zabieg, obejmującą badanie kliniczne oraz zdjęcie szwów po zabiegu.

Ewentualne pozostałe koszty, w tym koszt zakupu kaftanika pooperacyjnego lub kołnierza dla zwierzęcia pokrywa właściciel.

Lecznice biorące udział w projekcie:

STANISŁAW GAJDA LECZNICA WETERYNARYJNA,

UL. C.K. NORWIDA 22, 24-100 PUŁAWY

MACWET MACIEJ SAMOREK,

UL. RADOMSKA 11, GÓRA PUŁAWSKA, 24-100 PUŁAWY

MAREK KULESZA PRZYCHODNIA WETERYNARYJNA,

UL. W. SIEROSZEWSKIEGO 20/2, 24-100 PUŁAWY

JACEK KRASUCKI USŁUGI WETERYNARYJNE PRZYCHODNIA DLA ZWIERZĄT ANIMAL- WET,

UL. KSIĘŻNEJ IZABELLI 3/LU1, 24-100 PUŁAWY

Program realizowany jest do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zarządzenie Wójta Gminy Puławy