Stypendia Funduszu Natalii Partyki

STYPENDIA SPORTOWE FUNDUSZU NATALII PARTYKI – V EDYCJA

Fundusz Natalii Partyki w partnerstwie z Fundacją Enea uruchomiły piątą edycję programu stypendialnego dla zdolnych sportowców. Wnioski można przesyłać do 8 lutego.

Wśród stypendystów funduszu są m.in. Maria Andrejczyk, wicemistrzyni olimpijska z Tokio w rzucie oszczepem oraz Renata Śliwińska, zdobywczyni złotego medalu w pchnięciu kulą na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio.

Kto może dostać stypendium z Funduszu Stypendialnego Natalii Partyki?

Sportowcy w wieku od 17 do 22 lat, którzy:

  • osiągają wysokie wyniki w sporcie na poziomie klasy sportowej odpowiedniej do ich kategorii wiekowej, w dyscyplinach indywidualnych lub grach zespołowych, w dyscyplinach olimpijskich lub paraolimpijskich;
  • z różnych przyczyn mają problemy z rozwojem kariery, ale jednocześnie mają sprecyzowane cele sportowe.

Stypendia w wysokości 1 000 zł miesięcznie będą wypłacane przez 10 miesięcy. Kandydaci, prócz wypełnionego formularza zgłoszeniowego, muszą przesłać także 90-sekundową prezentację wideo. Nabór do V edycji zakończy się 8 lutego 2022 r.

Szczegółowe zasady przyznawania stypendiów znajdują się na www.fundusznataliipartyki.pl./konkurs-stypendialny