e9ad9fee9d0bc73e0b2c055eb0b268ce XL

Sukcesy Gminy Puławy podczas Powiatowego Święta Plonów!

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że Gmina Puławy odniosła niezaprzeczalny sukces podczas uroczystości dożynkowych! Podczas Dożynek Powiatowych, które odbyły się w niedzielę 25 sierpnia 2013 r. na placu wystawowym LODR-u w Końskowoli, stoisko przygotowane przez reprezentację Gminy Puławy zdobyło I miejsce w konkursie na najładniejsze stoisko Powiatu Puławskiego.

Z nagrodami wrócili również uczestnicy tegorocznych dożynek reprezentujący naszą gminę:

– w konkursie na najsprawniejszego sołtysa: sołtys Jaroszyna – Pani Beata Nowicka i sołtys Klikawy – Pan Artur Mizura zdobyli II miejsce, przy czym obydwoje zdobyli nagrodę publiczności w konkursie na najsympatyczniejszych sołtysów dożynek;

– w konkursie wieńców dożynkowych, w kategorii wieniec nowoczesny, reprezentacja  z sołectwa Skoki zdobyła II miejsce za przepiękny wieniec Replika renesansowo-manierystycznego kościoła p.w. św. Floriana i św. Katarzyny w Gołębiu wykonany z tegorocznych płodów rolnych,

w konkursach kulinarnych:

– w kategorii wina, nalewki, likiery, itp. – II miejsce za nalewkę truskawkową zdobyła Pani Agnieszka Bociańska,

– w kategorii potrawy cukiernicze i piekarnicze – I miejsce za sernik z musem truskawkowym zdobyła Pani Beata Nowicka.

Pozostali uczestnicy konkursu kulinarnego otrzymali nagrody pocieszenia:

– Pan Artur Mizura za Wulkan swojskiej kiełbaski z Klikawy – w kategorii potraw mięsnych,

– Pani Agnieszka Wójcik z Tomaszowa – za Pierogi z gyrosem – w kategorii potraw półmięsnych,

– Pani Agnieszka Bociańska – za Dwie twarze truskawkowej konfitury – w kategorii przetwory owocowe.

Wszystkim gratulujemy wygranej i serdecznie dziękujemy za ogromny wkład pracy jaki włożyli w przygotowania i reprezentację podczas Dożynek Powiatowych w 2013 roku:

Pani Dorocie Jabłońskiej, Państwu Beacie i Tomaszowi Nowickim, Pani Agnieszce Wójcik, Panu Arturowi Mizurze, Panu Jarosławowi Bernatowi, Pani Agnieszce Bociańskiej, pracownikom GOK w Gołębiu – Pani Ewie Rodzik i Panu Zbigniewowi Barankiewiczowi, delegacji wieńca dożynkowego ze Skoków, „Babeczkom” z Gołębia oraz pracownikom Urzędu Gminy Puławy

Szczególne podziękowania kierujemy do właścicieli Szkółki Drzew Alejowych i Krzewów Ozdobnych Państwa Mizak z Dobrosławowa – sponsorów drzew i krzewów oraz Panu Krzysztofowi Ambryszewskiemu i Panu Mieczysławowi Kasztelanowi – za przekazane truskawki i maliny, dzięki którym stoisko Gminy Puławy nie miało sobie równych.

Jeszcze raz wszystkim uczestnikom Dożynek Powiatowych 2013 serdecznie gratulujemy i  życzymy powodzenia podczas Dożynek Wojewódzkich, które odbędą się 15 września 2013 roku w Wisznicy ponieważ tradycją jest, że stoisko, które zdobyło I miejsce podczas Dożynek Powiatowych reprezentuje Powiat Puławy w Dożynkach Wojewódzkich.

Trzymamy kciuki!