Szkoła Podstawowa w Zarzeczu w #SuperKoderzy

Szkoła Podstawowa w Zarzeczu została zakwalifikowana do Programu Fundacji Orange #SuperKoderzy. Od nowego roku szkolnego dzieci za darmo będą uczyły się programowania.

#SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów uczniowie poznają podstawowe zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu. #SuperKoderzy uczą grać, programować stację pogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże, a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów.

Szkoła Podstawowa w Zarzeczu rozpocznie zajęcia w Programie #SuperKoderzy od nowego roku szkolnego, jako jedna ze 140 szkół, które zwyciężyły w tegorocznej rekrutacji do Programu Fundacji Orange. Dotychczas z programu skorzystało już 490 szkół w całej Polsce. Fundacja Orange pomoże uczyć programowania. Uczniowie i nauczyciele już nie mogą się doczekać!