ukraine 1648484 1920

Szkoły i przedszkola pomagają Ukrainie

We wszystkich szkołach i przedszkolach, które funkcjonują na terenie Gminy Puławy prowadzone są zbiórki darów dla mieszkańców Ukrainy. Poniżej przedstawiamy Państwu godziny funkcjonowania poszczególnych punktów oraz listę najpotrzebniejszych produktów. Zebrane artykuły zostaną przekazane organizacjom, które koordynują działania pomocy humanitarnej w Polsce i na Ukrainie. Dziękujemy osobom zaangażowanym w organizację zbiórek oraz wszystkim darczyńcom. Koordynatorem działań jest Urząd Gminy Puławy.

Szkoła Podstawowa w Borowej
Punkt zbiórki czynny jest od poniedziałku 28.02.2022 r. do piątku 04.03.2022 r. w godz. 7.30 – 17.00.

Szkoła Podstawowa w Bronowicach
Punkt zbiórki czynny jest do piątku 04.03.2022 r. w godz. 15:00 do 18:00.

Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Gołębiu
Zbiórka będzie prowadzona od godz. 6:45 do godz. 18:45. Przy wejściu głównym od strony przedszkola wystawione będą pojemniki, gdzie można zostawić dary. Paczki o większych rozmiarach należy zgłaszać do pracowników obsługi szkoły.

Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy 2 Dywizji Piechoty 1 Armii Wojska Polskiego w Górze Puławskiej
Zbiórka rzeczowa darów dla uchodźców z Ukrainy będzie trwała w dniach od 28.02.2022 r. do 04.03.2022 r. Dary można dostarczyć do szkoły codziennie w godzinach od 8:00 do 19:00. Miejscem zbiórki jest mała sala gimnastyczna. W godzinach od 8:00 do 15:00 należy zgłosić się do sekretariatu szkoły pokój nr 2.31. W godzinach od 15:00 do 19:00 zgłoszenia przyjmują pracownicy obsługi obecni na terenie szkoły.

Szkoła Podstawowa w Leokadiowie
W Szkole Podstawowej w Leokadiowie będzie prowadzona zbiórka darów dla Ukrainy w godzinach 6:30 do 17:00. Zbiórka będzie odbywała się na dolnym korytarzu szkoły (w oznaczonym pudełku).

Szkoła Podstawowa w Opatkowicach
Szkoła Podstawowa w Opatkowicach – zapewnia możliwość przekazywania rzeczy materialnych na terenie szkoły w godzinach od 7:30-16:30. Przy drzwiach wejściowych do budynku szkoły umieszczone jest specjalne pudełko na dary. Pracownik szkoły będzie je nadzorować i przyjmować dary od ofiarodawców.

Szkoła Podstawowa im. Bartosza Głowackiego w Zarzeczu
Szkoła będzie prowadziła zbiórkę codziennie do godziny 18.00.

Przedszkole im. Bohaterów 3-go Pułku Piechoty I Dywizji Wojska Polskiego w Gołębiu
Dary można przynosić od poniedziałku 28.02.2022 r. do piątku 04.03.2022 r. w godz. 15:00-16:30.

Przedszkole im. Ewy Szelburg – Zarembiny w Górze Puławskiej
Dary można przynosić codziennie w godzinach 6:00-17:00. Zbiórka prowadzona jest na Sali gimnastycznej.

Zbieramy:

• ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.
• KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, chusteczki nawilżane, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.
• ŚRODKI OPATRUNKOWE: zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.
• NOWE koce i śpiwory.

#Pomagam Ukrainie