ae490490adff4f695d8831b6d20b97cf M

Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin

Z przyjemnością i satysfakcją informujemy, że Gmina Puławy zdobyła zaszczytny tytuł „Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom” w V edycji rankingu organizowanego przez Zarząd Okręgu Lubelskiego ZNP, pod honorowym patronatem Wojewody Lubelskiego. Uroczysta gala, podczas której ogłoszono wyniki odbyła się 7 listopada br. w sali kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

W tegorocznej edycji rankingu tylko 6 samorządów – w tym Gmina Puławy – zostało wyróżnionych przez Kapitułę prestiżową statuetką, pozostałych 12 otrzymało dyplomy uznania. Doceniono te jednostki samorządowe, które realizują zadania oświatowe w sposób podkreślający rangę oświaty w procesie nauczania i wychowywania młodego pokolenia Polaków. Na uznanie zasługuje fakt, że nasza gmina jest jedyną z Powiatu Puławskiego, która może cieszyć się najwyższym wyróżnieniem ZNP.

Warto podkreślić, że nasza gmina już po raz drugi została doceniona w rankingu. W ubiegłorocznej, czwartej edycji otrzymaliśmy wyróżnienie. Sukcesy te są niewątpliwie wynikiem skutecznych działań na rzecz oświaty, podejmowanych przez władze samorządowe. W ostatnich trzech latach na terenie gminy powstały trzy wielofunkcyjne kompleksy boisk sportowych oraz pięć placów zabaw wybudowanych w ramach programu Radosna Szkoła. Gmina stale współpracuje z placówkami oświatowymi, inicjując i wspierając wydarzenia kulturalne, społeczne czy patriotyczne.