20210617 135310

Umowa na Dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznych na terenie Gminy Puławy podpisana

W dniu 17 czerwca br. Pełniący Funkcję Wójta Gminy Puławy Pan Kamil Lewandowski wraz z Prezesem firmy „SUNGRANT” Sp. z o.o. z Białegostoku – Panem Piotrem Sokołowskim podpisali umowę na Dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznych na terenie Gminy Puławy. W wyniku realizacji zadania zamontowanych zostanie 337 zestawów instalacji fotowoltaicznych na dachach budynków mieszkalnych, gospodarczych lub na gruncie osób fizycznych.

Zgodnie z ofertą Wykonawcy, realizacja wszystkich prac została wyceniona na kwotę 4 232 727,36 zł. Już wkrótce z mieszkańcami, którzy zadeklarowali udział w projekcie, będą kontaktowali się przedstawiciele Wykonawcy celem ustalenia dogodnej daty oraz szczegółów technicznych montażu.
Natomiast w dn. 16 czerwca rozstrzygnięty został przetarg nieograniczony na Dostawę i montaż kotłów na biomasę i pomp ciepła na terenie Gminy Puławy. Jako najkorzystniejsza wybrana została oferta firmy FlexiPower Group Sp. z o.o., Sp. k. z Kudrowic za kwotę 1 480 845,24. Projekt zakłada instalację w budynkach mieszkalnych 76 szt. kotłów wykorzystujących biomasę.

Przypominamy, że inwestycja jest objęta pomocą finansową uzyskaną przez Gminę Puławy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.