e44a30a686fbfbc9254ee287d0e26f4d XL

Urząd Gminy Puławy: zdalna obsługa mieszkańców

Od poniedziałku 23 marca, Urząd Gminy Puławy przeszedł na pracę zdalną. Mimo fizycznego ograniczenia dostępu do Urzędu i pracowników, wszystkie sprawy załatwiane są na bieżąco. Sprawne przejście na pracę zdalną, było możliwe dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i współpracy z firmą Senetic SA.

Decyzja o przejściu na pracę zdalną została ostatecznie podjęta, kiedy w ostatnich dniach w Puławach pojawiły się pierwsze podejrzenia zakażeń koronawirusem. W przypadku, gdyby zachorował któryś z pracowników lub osoba zakażona przyszłaby do budynku Urzędu Gminy Puławy, oznaczałoby to obowiązkową kwarantannę i tym samym zablokowałoby obsługę mieszkańców czy sprawne podejmowanie bieżących decyzji. Wdrożenie nowego systemu pracy było możliwe m.in. dzięki pracy w międzynarodowych korporacjach Norberta Staszaka – Zastępcy Wójta Gminy Puławy. W ciągu zaledwie 30 godzin, udało się wprowadzić wszystkie zmiany w życie. Mieszkańcy Gminy Puławy nie spotkali się z żadnymi utrudnieniami, ponieważ prace zostały wykonane w weekend.

O wsparcie tego skomplikowanego przedsięwzięcia poprosiliśmy firmę Senetic SA, która we współpracy z Integler SA dostarczyła nam niezbędny sprzęt oraz wykonała wdrożenie systemu – mówi Krzysztof Brzeziński – Wójt Gminy Puławy. Specjalne podziękowania należą się mieszkańcowi Gminy Puławy Panu Tomaszowi Stojkowi – szefowi działu wdrożeń firmy Senetic SA. Wykazał się on ogromną wiedzą, zaangażowaniem i dyspozycyjnością, która pozwoliła na szybką realizację, niezwykle ważnego dla nas projektu – dodaje Krzysztof Brzeziński.

Wykorzystane technologie Fortigate, Dell czy Microsoft pozwoliły na bezpieczne przeniesienie wszystkich zasobów i sprawną organizację pracy, łącznie z tym, że telefony kontaktowe do poszczególnych wydziałów nie uległy zmianie. Wprowadzenie pracy zdalnej zmieniło organizację pracy całego Urzędu Gminy Puławy.

Dla dobra mieszkańców, bezpieczeństwa naszych pracowników i zachowania ciągłości pracy Urzędu, podzieliliśmy się na dwie grupy – tłumaczy Norbert Staszak – Zastępca Wójta Gminy Puławy. Część osób pracuje z domu. W minimalnym składzie pracuje zespół w budynku Urzędu. Wszystkie postępowania odbywają się normalnym trybem. Mieszkańcy mogą się kontaktować we wszystkich sprawach z Urzędem poprzez pocztę tradycyjną, elektroniczną, telefony stacjonarne oraz komórkowe pracowników. Żadna sprawa która wpływa do Urzędu, nie pozostaje bez rozpatrzenia – dodaje.

Na szczęście wprowadzone zmiany nie będą powodowały większych utrudnień dla mieszkańców czy interesantów Urzędu Gminy Puławy.

Pracownicy wykonują swoje normalne obowiązki – zapewnia Krzysztof Brzeziński. Są w pełni zaangażowani i dyspozycyjni. Na nowym sposobie obsługi mieszkańcy i ich potrzeby na pewno nie ucierpią – dodaje.