Konferencja zywnosc tradycyjna 08.02.2024 1200 x 628 px 1

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zaprasza na konferencję „Żywność wysokiej jakości- produkty tradycyjne i regionalne”

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego  wyszedł z inicjatywą organizacji konferencji „Żywność wysokiej jakości- produkty tradycyjne i regionalne”, aby skutecznie promować kulinarne dziedzictwo naszego województwa. W związku z tym zwracamy się z prośbą o pomoc poprzez rozesłanie zaproszenia na wydarzenie do lokalnych wytwórców produktów tradycyjnych i regionalnych. Poniżej zamieszczam treść zaproszenia, zaś w załącznikach harmonogram konferencji.

Zapraszamy serdecznie na konferencję „Żywność wysokiej jakości – produkty tradycyjne i regionalne”, która odbędzie się 8 lutego br. o godz. 10:00 w Dworku Helena w Porosiukach k. Białej Podlaskiej. Tego dnia obchodzimy Tłusty Czwartek, co za tym idzie jest to idealna okazja, by porozmawiać o regionalnych przysmakach. Lokalizacja wydarzenia także nie jest przypadkowa, bowiem powiat bialski jest liderem pod względem liczby wpisanych produktów tradycyjnych. Podczas konferencji zostaną omówione m. in. zasady wpisywania na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, certyfikacja produktów regionalnych, ich wykorzystanie w zbiorowym żywieniu oraz możliwość sprzedaży własnych wyrobów. Bardzo istotnym zagadnieniem poruszanym podczas konferencji będzie informacja o systemach jakości UE jak i polskich, dzięki którym można pozyskać środki finansowe na promocje swoich wyrobów. O swoich wpisanych produktach opowiedzą nam członkinie KGW w Łobaczewie Małym „Koło Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego” Koło Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego i Zespół Łobaczewianki laureatki konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów. Zgłoszenia przyjmujemy do 5 lutego br. pod nr tel. 81 4416 802 lub 81 4416 538. Udział w konferencji jest bezpłatny. W załączeniu program i plakat.

Serdecznie zapraszamy do udziału!