W Górze Puławskiej uczczono pamięć zamordowanych

72 lata temu niemieckie wojska okupacyjne dokonały okrutnej zbrodni na mieszkańcach Góry Puławskiej i okolicznych miejscowości. Dwudziestu mężczyzn, na czele z ówczesnym proboszczem ks. Józefem Benedyktem Kownackim, straciło życie w odwecie za zlikwidowanie przez oddział AK małżeństwa konfidentów, w nocy 2 października 1942 r.

W niedzielę, 26 października br. w Górze Puławskiej poprzez wspólną modlitwę w miejscowym kościele parafialnym i złożenie kwiatów pod pomnikiem zamordowanych, wspólnie uczczono pamięć ofiar tych tragicznych wydarzeń. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządu gminnego, Ochotniczych Straży Pożarnych, placówek oświatowych, licznie zgromadzeni mieszkańcy oraz delegacje wieńcowe Samorządu Województwa Lubelskiego, Powiatu Puławskiego, Posła Włodzimierza Karpińskiego oraz Fundacji im. Cichociemnych Żołnierzy Armii Krajowej.

{gallery}862{/gallery}