IMG 5169

Wandale w ogrodzie dla pszczół

Na przełomie września i października powstawał przy Szkole Podstawowej w Borowej Ogród Przyjazny Zapylaczom. Dzięki licznym darczyńcom oraz pomocy rodziców naszych uczniów oraz mieszkańców Borowej i Skoków ogród rozrastał się i piękniał z każdym dniem.

19 października nastąpiło jego uroczyste otwarcie, na które przybyli między innymi: Pan Sebastian Trojak – członek Zarządu Województwa Lubelskiego, Pan Marek Wojciechowski – Radny Województwa Lubelskiego, Pani prof. Aneta Ptaszyńska – Prezes Fundacji Pszczoły i drzewa oraz pracownik naukowy Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS, Pan Andrzej Wenerski – Kierownik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Puławach, który reprezentował Panią Danutę Smagę – Starostę Puławskiego, Pan Wojciech Gibaszek – Zastępca Wójta Gminy Puławy, Pani Marzena Klimek – Dyrektor Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych w Puławach, Pani Walentyna Nowak – Radna Gminy Puławy, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy i wiele innych osób.

Niestety w nocy z 12 na 13 listopada ogród został zniszczony. Osoby, które pojawiły się wtedy w ogrodzie wyrwały trawy ozdobne, hortensje i wrzosy. Rośliny te z okazji otwarcia ogrodu otrzymaliśmy od Starosty Puławskiego, Radnego Gminy Puławy oraz nauczyciela naszej placówki.
Całe zdarzenie i sprawcy zostali na szczęście zarejestrowani przez monitoring wizyjny znajdujący się na budynku szkoły a sprawa, wraz z dowodem w postaci zapisu obrazu z monitoringu, zostanie zgłoszona na Komendę Powiatową Policji w Puławach z wnioskiem o ukaranie winnych.