Warsztaty rzeźbiarskie z Tadeuszem Dymkowskim – 4.II.2014 r.

Towarzystwo Przyjaciół Gołębia serdecznie zaprasza na warsztaty rzeźbiarskie, które poprowadzi Pan Tadeusz Dymkowski – artysta rzeźbiarz, mieszkaniec Góry Puławskiej.
Warsztaty odbędą się 4 lutego br. (wtorek) w Izbie Produktu Lokalnego w Gołębiu, przy ulicy Folwarki 2, Początek o godz. 17:00.

Wieloletni dorobek twórczy Pana Tadeusza Dymkowskiego obejmuje głównie rzeźby i płaskorzeźby realistyczne o tematyce religijnej i świeckiej. Posągi, portrety i figurki wykonuje z kamienia i drewna według własnego lub powierzonego projektu, dostosowując się do indywidualnych życzeń osób zamawiających jego dzieła, które są oryginalne i niepowtarzalne.
Spod dłuta Pana Tadeusza wychodzą artystyczne prace, jego specjalnością jest rzeźba sakralna, rzeźba użytkowa, rzeźba ogrodowa, portrety w kamieniu, portale ozdobne oraz wiele innych dziedzin rzeźbiarskich jakie można przelać z głębi serca za pośrednictwem dłuta na kamień i drewno. Zajmuje się również renowacją nagrobków zabytkowych. Wielkość dzieł rzeźbiarskich Pana Dymkowskiego jest różnorodna – od bardzo małych, aż do monumentalnych.

Pan Tadeusz Dymkowski jest laureatem wielu nagród m.in. w konkursach artystycznych organizowanych w ramach gminnego Święta Truskawki.

Więcej o jego twórczości mogą Państwo znaleźć na stronie: dymkowski.pulawy.pl

 

{gallery}461{/gallery}