9c95f21ed068edf7ca1f11dba5cf66a1 M

"Wędrówka do Betlejem" – noworoczne spotkanie z teatrem, kolędą i wierszem w Gołębiu

17 stycznia 2016 r. w Świetlicy Domu Strażaka w Gołębiu odbyło się spotkanie z teatrem, kolędą i wierszem, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury.

„Wędrówka do Betlejem” – bo tak brzmiała myśl przewodnia wieczoru – składała się z dwóch części . Pierwsza to „Betlejemska bajka nie tylko dla dorosłych”,  w której Panie z kabaretu „Babeczki” wcieliły się w postacie bajkowe. Druga zaś to koncert kolęd i wierszy  o tematyce bożonarodzeniowej.

Na scenie wystąpiły Nikola i Karina Ciesielskie, Jarosław Klimowicz, Śpiewające Seniorki i Kabaret „Babeczki”. Autorką scenariusza jest Pani Agnieszka Maj, oprawę muzyczną i wokalistów przygotował Pan Zbigniew Barankiewicz, zaś o oprawę plastyczną zadbały Panie Ewa Rodzik i Zuzanna Safader.

Licznie zgromadzona publiczność gromkimi brawami nagrodziła występujących wokalistów i grupy działające przy GOK w Gołębiu.

Na widowni obecni byli też przedstawiciele władz powiatowych i gminnych, dyrektorzy, ksiądz proboszcz, radni i sołtysi.