d764eb733052f038cbac27482c3b028c M

Weź udział w "BIEGU WILKÓW"!

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w “BIEGU WILKÓW – Ku Pamięci Żołnierzy Niezłomnych”, który odbędzie się w niedzielę 4 marca br. o godz. 14.00 na terenie Parku Książąt Czartoryskich.

Impreza organizowana jest z okazji Narodowego Dnia Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”, który przypada na 1 marca. Celem „Biegu Wilków” jest oddanie hołdu bohaterom powojennego antykomunistycznego podziemia. Wydarzenie promuje również bieganie i zdrowy styl życia oraz Ziemię Puławską jako przyjazną biegaczom.

Partnerami wydarzenia są: Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowy Instytut Badawczy w Puławach, Grupa Azoty “PUŁAWY” S.A., Powiat Puławski, Gmina Puławy oraz Muzeum Czartoryskich w Puławach.

“Bieg Wilków” to impreza pokoleniowa, zapraszamy całe rodziny. Zawodnicy pobiegną na 3 dystansach: głównym – 5 km, symbolicznym – 1945 m (24 kwietnia 1945 roku Marian Bernaciak ps. “Оrlik” wraz z dowodzonym przez siebie oddziałem partyzantów rozbił Powiatowy Urząd Bezpieczeństwa w Puławach, uwalniając 107 więźniów), oraz 400 m – dla dzieci. Na zwycięzców czekać będą medale i nagrody specjalne. Wszyscy uczestnicy otrzymają koszulkę z wizerunkiem majora Mariana Bernaciaka „Orlika” i pamiątkowy medal.

ZAPISY: mmizera.media@gmail.com, tel. 514 087 747. Wpisowe: 40 złotych. Dzieci do lat 12: 25 złotych.

Zapisy w dniu biegu od godz. 12.00 w biurze zawodów na dziedzińcu Pałacu. Ilość pakietów ograniczona.

Organizatorzy: Marcin Mizera – Tygodnik Powiśla.

Patronat Honorowy Posła na Sejm RP Krzysztofa Szulowskiego.

Patronat Honorowy Starosty Powiatu Puławskiego Witolda Popiołka.

Patronat Honorowy Wójta Gminy Puławy Krzysztofa Brzezińskiego.