Wieczornica patriotyczna w Bronowicach

Szkoła Podstawowa w Bronowicach już od kilku lat z okazji Święta Odzyskania Niepodległości organizuje wydarzenie szczególne, które odbywa się tuż po zmroku. Tegorocznemu wieczornemu spotkaniu połączonemu z występami artystycznymi przyświecało hasło: „Pieśń, czyn, wspomnienie to jedno… Polska!”

We wtorkowy wieczór, 10 listopada do szkoły przybyli licznie zgromadzeni rodzice, mieszkańcy oraz zaproszeni goście. Występy młodych Artystów – uczniów szkoły, pouczały i wzruszały, ale nie była to jedyna atrakcja wieczornicy. Po zakończeniu części artystycznej nasza uwaga przeniosła się na zewnątrz, gdzie można było dostrzec… żołnierzy z karabinami i sprzętem wojskowym. Choć była to tylko grupa rekonstrukcyjna, która ze wszystkimi szczegółami zaprezentowała jedną z akcji bojowych z czasów wojny, wśród widzów wzbudziła wiele emocji. Wieczorową porą przy odgłosach wystrzałów karabinów można było poczuć klimat wojennej zawieruchy.
Spotkanie zwieńczyło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy akompaniamencie gitary. Po uczcie dla ducha, organizatorzy zadbali także o strawę dla ciała oferując specjały wojskowej kuchni, pokazując przy tym staropolską gościnność.

{gallery}1280{/gallery}