90af5090e3c1cf470a5429016ec0bcfc M

Wigilia dla samotnych w Gminie Puławy

Tradycją już można nazwać moje wspólne wieczerze oraz kolędowanie z mieszkańcami naszej Gminy. 14 grudnia 2017 r. zebraliśmy się w grupie ok. 50 osób w eleganckich wnętrzach restauracji Nepomucen w Gołębiu, przy bogato zastawionym stole. Centralnym wydarzeniem był pełen subtelności występ młodzieży z zespołu Aplauz pod opieką p. Dariusza Kosmowskiego i p. Doroty Jabłońskiej oraz błogosławieństwo ks. proboszcza Jerzego Węzki. Ksiądz proboszcz mówił o samotności jako doświadczeniu, które stanowi naturalną część życia człowieka. Dotyka ona każdego, niezależnie od zasobów finansowych, czy innych atrakcji tego świata. Jej źródła należy bowiem upatrywać w izolowaniu się od Boga, a czas Narodzin Jezusa Chrystusa to okazja, by tę izolację przełamać.

Dziękuję wszystkim tym, którzy odpowiedzieli na moje zaproszenie i przybyli tego dnia do Gołębia, aby podjąć próbę przełamania samotności i tworzenia wspólnoty.

Krzysztof Brzeziński – Wójt Gminy Puławy