5671c3c7047948180bbdf6ffd0980214 M

"Wisłoterapia" – promocja nowej publikacji Towarzystwa Przyjaciół Gołębia

Towarzystwo  Przyjaciół Gołębia w darze dla Wisły, w Roku Jej poświęconym, 23 czerwca 2017 r. zorganizowało uroczystość promocyjną albumu pt. Wisłoterapia Pani Agnieszki Maj.

Wydawnictwo albumu stało się możliwe dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Puławskiego, które otrzymaliśmy w ramach zadania Pomysły dla Wisły, biorącego udział w otwartym konkursie ofert w zakresie kultury w 2017 r. Sponsorami wydania są również inne instytucje: Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Puławach, Zakład Usług Komunalnych w Puławach, Nadwiślański Bank Spółdzielczy w Puławach, Nadleśnictwo Puławy, MPWiK „Wodociągi Puławskie” oraz Instytut Nowych Syntez Chemicznych.

Na promocji wydawniczej zjawiła się liczna publiczność nie tylko z Gołębia, ale również innych miejscowości naszego województwa. Aby uatrakcyjnić ten wieczór, zespół teatralno-kabaretowy przedstawił premierową scenkę kabaretową noszącą tytuł: Zaraza, czyli skąd się biorą nieporozumienia w rodzinach, według scenariusza i w reżyserii Pani Agnieszki Maj. Występ rozbawił publiczność, a wykonawczynie zaprezentowały pełne komizmu sytuacje z życia społeczno-politycznego. Osoby przybyłe mogły podziwiać wystawę fotografii Krzysztofa Olszaka, rodaka z Gołębia, członka Towarzystwa obecnie mieszkającego w Lublinie. Jego artystyczne i abstrakcyjne zdjęcia zachwycały tajemniczym pięknem i rozbudzały wyobraźnię. Uroczystość uświetniła młoda wokalistka z Puław – Katarzyna Chodoła. Wykonane przez nią piosenki wzruszały, wzbudzały emocje i czarowały nasz szary świat.

Po występach i skierowaniu sympatycznych słów do artystów i publiczności przez wójta Gminy Puławy – pana Krzysztofa Brzezińskiego – widzowie mogli zapoznać się z albumem Wisłoterapia. W albumie zamieszczone są przepiękne zdjęcia Wisły wykonane przez rodzimych artystów i amatorów fotografii: Pawła Beczka, Czesława Luzara, Anielę Michalską, Krzysztofa Olszaka i Barbarę Wojdat. Wydanie zawiera też fotografie archiwalne pochodzące ze zbiorów rodzinnych Haliny Bąkały, Krystyny Góry, Wiesławy Kwit i Witolda Woszczka. Słowo wstępne oraz zachwycające zdjęcia uzasadniają, dlaczego album nosi taki tytuł, zaś ciekawostki o dawnej Wiśle uzyskane od Krystyny Góry, Ludwika Grzędy, Wiesławy Kwit i Daniela Maja przenoszą nas w czasy przeszłości, kiedy Wisła dawała ludziom nie tylko przyjaźń, magię i wrażenia estetyczne, ale też potrafiła być groźna.

Promocja wydawnicza zakończyła się poczęstunkiem i rozmowami o wiślanych wrażeniach gości, którzy przeglądali otrzymane albumy Wisłoterapii. Spotkanie prowadziła Pani Teresa Woszczek.

Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Gołębia