IMG 1345

Wizyta uczniów z Borowej w polskim Parlamencie

W dniu 20 maja 2024 roku uczniowie klas starszych wraz z kilkuosobową grupą absolwentów naszej szkoły oraz grupą uczniów Szkoły Podstawowej im. Bartosza Głowackiego w Zarzeczu wyruszyli na wspólną wycieczkę do Warszawy.Wycieczka była możliwa dzięki zaproszeniu od Pana Stanisława Gogacza – Senatora RP, który sfinansował nam przejazd autokarem i umożliwił zwiedzanie budynków polskiego parlamentu.

Podczas ponadgodzinnego zwiedzania przewodnicy zapoznali nas z historią polskiego parlamentaryzmu, przybliżyli sposób i zasady działania współczesnego parlamentu oraz przebieg procesu legislacyjnego. Poznaliśmy także sposób sprawowania władzy w społeczeństwie demokratycznym i możliwości udziału obywateli w procesach decyzyjnych. Mogliśmy również zobaczyć „od środka” sale obrad zarówno Sejmu, jak i Senatu.
Dzięki spotkaniu z Panem Posłem Sławomirem Skwarkiem poznaliśmy pracę i obowiązki polskich parlamentarzystów nie tylko podczas obrad, ale także w okręgach wyborczych. Udało nam się także spotkać Pana Szymona Hołownię – Marszałka Sejmu RP i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.
Na zakończenie pobytu przy ulicy Wiejskiej czekał na nas słodki poczęstunek.
Była to niewątpliwie cenna lekcja wiedzy o społeczeństwie, która zainspiruje młodzież do czynnego udziału w życiu społecznym i politycznym naszego kraju.