254795778 186964710269924 8650520282579872749 n

Wspólnie świętujmy Narodowe Święto Niepodległości

Wszystkich mieszkańców Gminy Puławy zapraszamy do wspólnego świętowania Narodowego Święta Niepodległości. Z tej okazji wspólnie Starosta Puławski Danuta Smaga oraz Wójt Gminy Puławy Kamil Lewandowski mają zaszczyt zaprosić do udziału w akcji pod hasłem „Nośmy Polskę w sercu i na sercu!”.

Przygotowaliśmy dla Was biało-czerwone kokardy – to jeden z naszych symboli narodowych, którego historia sięga czasów wielkich zrywów narodowościowo-wyzwoleńczych dziewiętnastego i dwudziestego stulecia. Upinając kokardę z okazji świąt narodowych, dajemy wyraz wierności Ojczyźnie i przywiązania do naszej chwalebnej historii i tradycji.
Kokardy będziecie mogli odebrać 11 listopada, podczas uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości, zgodnie z poniższym harmonogramem:

  • od godz. 7:45 – przed Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Józefa Oblubieńca w Zarzeczu,
  • od godz. 10:15 – przed Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Kościele pw. św. Wojciecha w Górze Puławskiej,
  • od godz. 17:45 – przed Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Kościele pw. św. Floriana i św. Katarzyny w Gołębiu.

Dodatkowo w Gołębiu o godz. 17:15, pod pomnikiem wzniesionym w 1930 r. złożymy kwiaty i zapalimy znicze ku czci bohaterów walczących o wolność Ojczyzny.