Wspólnie uczciliśmy pamięć ofiar zbrodni w Górze Puławskiej

W minioną niedzielę 25 października br. wspólnie uczciliśmy pamięć ofiar zbrodni niemieckiej w Górze Puławskiej. W 73. rocznicę tych okrutnych wydarzeń w Kościele parafialnym pw. św. Wojciecha w Górze Puławskiej została odprawiona Msza św. w intencji pomordowanych. Po jej zakończeniu władze samorządowe oraz mieszkańcy przemaszerowali pod pomnik, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze.

Dziękujemy wszystkim za obecność i pamięć o tych, którzy oddali swoje życie za Naszą Ojczyznę!

Z kart historii…
Siedemdziesiąt trzy lata temu, 29 października 1942 r. hitlerowskie wojska okupacyjne zamordowały 20 Polaków – mieszkańców Góry Puławskiej i okolicznych miejscowości. Jak podają źródła, był to krwawy odwet za zlikwidowanie dwojga konfidentów, współpracujących z okupantem przez żołnierzy polskiego podziemia.

{gallery}1232{/gallery}