2021 11 23 Wyprawy do krainy Olbrzymow

Wyprawy do ”Krainy Olbrzymów”

Puławskie Towarzystwo Miłośników Gór oraz POK „Dom Chemika” zapraszają na spotkanie podróżnicze zatytułowane Wyprawy do ”Krainy Olbrzymów”. Pasjonujące zdjęcia i opowieści o czterech górskich wyprawach oraz wizytach z turystami do jednego ze zdecydowanie najbardziej fascynujących regionów Gór Skandynawskich przedstawi Agnieszka Kępska.

Podróżniczka opowie o Jotunheimen, „Krainie Olbrzymów” – groźnej, dzikiej, nieodgadnionej, owianej wieloma legendami krainy, która niegdyś przejmowała grozą nawet dzielnych Wikingów. Dziś jest to miejsce, gdzie nadal czuć budzącą respekt, potęgę Natury. I choć przypuszczamy, że olbrzymie są tam tylko góry, lodowce i opady, to myśl o każdej wyprawie w to miejsce mimo, że niezwykle fascynuje, to również nieco przeraża.

Agnieszka „Astrid” Kępska – z wykształcenia oraz części zainteresowań filozof, geograf oraz kulturoznawca. Wśród pozostałych jej zainteresowań – obok muzyki, żeglarstwa i fotografii – bardzo ważne miejsce zajmują różnego rodzaju podróże, szczególnie do krajów skandynawskich oraz do Finlandii. Już od osiemnastu lat łącząc swoją pasję z pracą zawodową oprowadza turystów po Skandynawii, dzieląc się z nimi ciągle pogłębianą wiedzą. Od siedmiu lat prowadzi swoją firmę – North By Expert – specjalizującą się głównie w profesjonalnym przygotowywaniu podróży i oprowadzaniu turystów na Północy. Po sezonie turystycznym Autorka wybiera się również w miejsca trudniej dostępne i rzadziej odwiedzane – na trekkingi lub wyprawy na nartach. Między najwyższymi sezonami turystycznymi roku tworzy i opracowuje oryginalne programy wycieczek oraz innych wypraw dla turystów a w oparciu o świetną znajomość terenu rezerwuje sprawdzone i ciekawie położone hotele. W wolnych chwilach pisze artykuły, przygotowuje wystawy i prezentacje o swoich podróżach.

Zapraszamy 23 listopada o godz. 17.30 do małej sali teatralnej w POK „Dom Chemika”. Po spotkaniu będzie można nabyć pamiątki skandynawskie, idealne na mikołajkowy prezent i nie tylko. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.