d48ed900e79fa9547169c26138b4cd8d XL

XXXVI Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

We wtorek, 9 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Borowej ponownie zagościły eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Oprócz gospodarzy, w zawodach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z Bronowic, Opatkowic i Gołębia oraz Publicznego Gimnazjum w Górze Puławskiej.

Na uczestników konkursu czekały trzy etapy rywalizacji: test wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, jazda sprawnościowa na rowerze po przygotowanym torze z przeszkodami oraz teoretyczno-praktyczny sprawdzian umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

1. miejsce – Szkoła Podstawowa w Borowej w składzie: Katarzyna Furtak, Dominika Pastuszka, Przemysław Bąkała,

2. miejsce – Szkoła Podstawowa w Bronowicach  w składzie: Katarzyna Bochra, Tomasz Krawczyk, Ernest Woszczyk,

3. miejsce – Publiczne Gimnazjum w Górze Puławskiej w składzie: Marcin Odrzywołek, Paweł Szymański, Piotr Wasiak,

4. miejsce – Szkoła Podstawowa w Opatkowicach w składzie: Weronika Bachanek, Daniel Czechowski, Wojciech Tyburcy,

5. miejsce – Szkoła Podstawowa w Gołębiu w składzie: Aneta Cybula, Zofia Matysiak, Bartosz Capała.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom dobrego przygotowania, gruntownej wiedzy oraz sprawnej jazdy, którą dziś utrudniały nie tylko przygotowane przeszkody ale i trudne warunki pogodowe. Oprócz zwycięskiej drużyny, na szczególne wyróżnienie zasługuje Tomasz Krawczyk, uczeń Szkoły Podstawowej w Bronowicach, który jako jedyny spośród uczestników bezbłędnie pokonał tor przeszkód a także zdobył najwyższą ilość punktów w teście.

Eliminacje powiatowe do turnieju odbędą się 20 kwietnia br. w Szkole Podstawowej Nr 10 w Puławach. Trzmajmy gorąco kciuki za naszych reprezentantów!