Zapraszamy na wystawę "Legion Puławski 1914-1915"

Polecamy Państwa uwadze wystawę edukacyjno-historyczną pt. “Legion Puławski 1914-1915”, którą w dniach od 10 do 18 września br. będzie można oglądać w Puławskim Ośrodku Kultury “Dom Chemika”.

Ekspozycja składa się z kilkunastu plansz wystawienniczych o formacie 100×70 cm i ma charakter podsumowujący dotychczas zebrane przez jej autora informacje dotyczące Legionu Puławskiego. Na planszach odnotowane zostały znane współcześnie wydarzenia z dziejów Legionu Puławskiego. Są także skrótowe biogramy niektórych postaci związanych z tą formacją zbrojną, fotografie ukazujące działalność puławczyków, ale też i zdjęcia prezentujące same miasto Puławy w okresie I wojny światowej. Całość jest uzupełniona materiałami multimedialnymi przygotowanymi przez autora wystawy w ramach tegorocznego projektu “RemiksLab – kadry kultury” realizowanego przez Ośrodek “Brama Grodzka- Teatr NN” w Lublinie.

Ekspozyję będzie można zwiedzać na dolnym holu Puławskiego Ośrodka Kultury “Dom Chemika” w dniach od 10 do 18 października 2015 r. w godzinach otwarcia ośrodka. Wystawa jest adresowana do młodzieży oraz osób dorosłych. Wstęp jest całkowicie bezpłatny. Materiały archiwalne prezentowane na wystawie pochodzą głównie ze zbiorów Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta oraz z Wikipedii, polskich bibliotek cyfrowych i archiwów on-line udostępniających swoje zasoby na wolnych licencjach.

Wydarzenie organizowane jest pod honorowym patronatem Wójta Gminy Puławy.

Więcej informacji o wystawie możecie Państwo znaleźć na stronie internetowej: http://www.archiwum.pulawy.pl/legion/index.php