logo krus

Zaproszenie do udziału w Pierwszej Wojewódzkiej Konferencji Rolniczej dla uczniów szkół rolniczych oraz rolników

Dyrektor Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Lublinie serdecznie zaprasza uczniów do udziału w Pierwszej Wojewódzkiej Konferencji Rolniczej „Rolnictwo Bez Ryzyka – Bezpieczne Stosowanie Środków Ochrony Roślin”, która odbędzie się 9 marca 2026 r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie Wydarzenie organizowane jest wspólnie przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie oraz Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin. Konferencja skierowana jest do młodzieży kształcącej się w zawodach rolniczych i okołorolniczych, a jej celem jest rozwijanie wiedzy w zakresie bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin, ochrony zdrowia, środowiska oraz odpowiedzialnego gospodarowania substancjami niebezpiecznymi wykorzystywanymi w produkcji rolnej.

Program Konferencji

Rolnictwo Bez Ryzyka – Bezpieczne Stosowanie Środków Ochrony Roślin

Pierwsza Wojewódzka Konferencja Rolnicza

Lublin 9 marca 2026 r.

 

9:45 – 10:00 Otwarcie szkolenia
10:00 – 10:20 Prezentacja oferty edukacyjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie
10:00-11:30 Panel dyskusyjny ekspertów dotyczący stosowania

i bezpieczeństwa środków ochrony roślin oraz konsekwencji ich niewłaściwego użycia (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Instytut Medycyny Wsi, KRUS, ARiMR, LODR, WIORiN)

11:30 – 12:00 Jak bezpiecznie kupować środki ochrony roślin

Natalia Bączyk – Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin

12:00 – 12:30 PRZERWA KAWOWA
12:30 – 13:10 Człowiek, pszczoły, środowisko – jak prawidłowo stosować środki ochrony roślin?

Natalia Bączyk – Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin

13:10 – 14:00 Co zrobić z opakowaniami po środkach ochrony roślin i innych substancjach niebezpiecznych stosowanych w rolnictwie?

Natalia Bączyk – Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin

14:00 – 14:15 Losowanie nagród

 

14:15 – 14:30 Zakończenie szkolenia