narodowe czytanie

Zaproszenie na Narodowe Czytanie w Górze Puławskiej

Gminna Biblioteka Publiczna w Puławach z siedzibą w Górze Puławskiej oraz Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy 2 Dywizji Piechoty 1 Armii Wojska Polskiego w Górze Puławskiej zapraszają wszystkich mieszkańców Gminy Puławy i nie tylko na kolejną już edycję Narodowego Czytania. Tym razem pochylimy się nad lekturą “Ballad i romansów” Adama Mickiewicza.

Chwila wydania “Poezyj” Mickiewicza była okresem przełomowym w dziejach literatury polskiej, to właśnie od momentu wydania zbioru “Ballad” datuje się początek literackiej epoki romantyzmu w Polsce, to dlatego rok 2022 – 200. rocznica wydania niezwykłego dzieła Mickiewicza – ustanowiono Rokiem Romantyzmu Polskiego. Z tej okazji biblioteka w Górze Puławskiej zaprezentuje wystawę poświęconą temu okresowi w literaturze, a nasi czytelnicy, przyjaciele i współorganizatorzy tego wydarzenia wcielą się w postaci utrwalone na kartach poezji Mickiewicza. Dajcie się porwać magii romantycznej poezji i odwiedźcie naszą bibliotekę w sobotę, 3 września 2022 r. Więcej szczegółów dotyczących wydarzenia na plakacie.