witold gombrowicz wykład

Zaproszenie na spotkanie z dr Robertem Utkowskim z Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli

Z okazji pierwszego dnia lata zapraszamy Państwa na niezwykły wykład poświęcony jednemu z patronów roku 2024 – Witoldowi Gombrowiczowi. Będzie to iście intelektualno-literacka uczta. Prelekcję wygłosi dr Robert Utkowski z Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Będzie ciekawie!

Termin: 20 czerwca (czwartek), godz. 16.00, Gminna Biblioteka Publiczna w Górze Puławskiej /budynek Szkoły Podstawowej w Górze Puławskiej, wejście do biblioteki od strony boiska szkolnego/

Witold Gombrowicz (1904–1969) był polskim powieściopisarzem, nowelistą i dramaturgiem. Jego twórczość była prekursorem Teatru Absurdu. Przez wiele lat przebywał na emigracji, najpierw w Buenos Aires, a później we Francji. Warto zwrócić uwagę na jego ważne dzieła, takie jak “Ferdydurke”, “Trans-Atlantyk”, “Pornografia” i “Kosmos”. Gombrowicz był również autorem dzienników, w których ironicznie opowiadał o swoim życiu i komentował bieżące wydarzenia polityczne. Rok 2024 ustanowiono rokiem m.in. właśnie Witolda Gombrowicza.

Wykład dotyczący Witolda Gombrowicza jest elementem naszego projektu pn. Biblioteka dla CZŁOWIEKA, który został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.