d2bdfa8f9a0f5a39707e6952d30fa990 M

Zaproszenie na uroczystość poświęcenia pomnika na mogile zbiorowej żołnierzy z 9. Pułku Piechoty Legionów z Zamościa

Proboszcz Parafii pw. św. Wojciecha w Górze Puławskiej – ks. Michał Warchoł

oraz Wójt Gminy Puławy – Krzysztof Brzeziński

mają zaszczyt zaprosić

na uroczystość poświęcenia pomnika na mogile zbiorowej żołnierzy z 9. Pułku Piechoty Legionów z Zamościa

Termin: niedziela 1 marca 2020 r.

 

Program:

– godz. 12.00 – Kościół parafialny w Górze Puławskiej – Msza Święta w intencji żołnierzy z 9. Pułku Piechoty Legionów z Zamościa oraz Żołnierzy Wyklętych;

– godz. 13.00 – Przejście na cmentarz parafialny – modlitwa oraz złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na mogile zbiorowej żołnierzy z 9. Pułku Piechoty Legionów z Zamościa.

 

W grudniu 2019 r. zakończyły się prace przy odnowie pomnika na mogile zbiorowej żołnierzy 9. Pułku Piechoty Legionów z Zamościa, którzy polegli w wojnie obronnej w 1939 roku. Mogiła znajduje się na cmentarzu parafialnym w Górze Puławskiej. Roboty obejmowały całkowity demontaż istniejącego pomnika, wykonanie nowych fundamentów, nowego pomnika, krzyża oraz tablicy z inskrypcją z płyt granitowych oraz ułożenie opaski z płytek wraz z obrzeżami wokół nowego pomnika. Remont mogiły został zrealizowany ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Groby i cmentarze wojenne w kraju oraz ze środków pochodzących z budżetu Gminy Puławy. Wszystkie prace pochłonęły ponad 20 000 zł.

Zachęcamy mieszkańców Gminy Puławy do uczestniczenia w uroczystości i uczczenia pamięci żołnierzy z 9. Pułku Piechoty Legionów z Zamościa oraz Żołnierzy Niezłomnych (Wyklętych).